20.05.2020

IT

Fast White Cat - nietypowy software house

Oprócz projektowania i budowania sklepów internetowych, Fast White Cat zależy, aby spełniały one swoją najważniejszą funkcję – bardzo dobrze sprzedawały.  Doświadczenie, wiedza i szerokie kompetencje, które posiadamy, czynią z Fast White Cat prawdziwy e-commerce house! Od projektu po bieżącą obsługę - całościowo opiekujemy się biznesem naszych klientów.

 

Jak i dla kogo działamy

W Kocie (bo tak wewnętrzcie nazywamy naszą firmę) skupiamy się głównie na rozwiązaniach e-commerce zbudowanych w oparciu o Magento (M1 i M2 - zarówno wersja OpenSource jak i Commerce). Do grona naszych klientów należą np. 4F, Coccodrillo, GoSport, Quiosque, Skalnik. Budujemy też szybkie, mniejsze sklepy w oparciu o Prestę. Na pokładzie mamy około 50-cio osobowy zespół programistów, devopsów, testerów i PMów. 

Realizujemy projekty zarówno rozwojowe, kiedy tworzymy sklep od zera w oparciu o wizję klienta, jak i utrzymaniowo-rozwojowe, kiedy bierzemy na siebie już działający sklep i pomagamy w jego udoskonaleniu. Mamy też grupę do zadań specjalnych, która świadczy dla klientów wsparcie 24/7. 

 

Nasze lokalizacje

Działamy głównie we Wrocławiu, Rzeszowie, Krośnie i w Lublinie, ale mamy też swoich ludzi w Lubinie, Krakowie i Warszawie - jesteśmy otwarci na pracę zdalną. Ważny jest dla nas dobrze wykonany projekt, a nie to, gdzie został zrobiony. 

 

Kodowanie

Preferujemy metodyki zwinne (Scrum, Kanban i okolice), ale nie jesteśmy dogmatystami - system ma działać, a nie literalnie spełniać książkowe opisy. 

Ponieważ kodujemy głównie Magento, nasz stos technologiczny jest dość oczywisty: PHP, MySQL, Knockout, JS + JQuery. Nie lubimy ręcznej rzeźby ze stawianiem środowisk, więc Dockeryzujemy wszystko, co się da. Z tego samego powodu wdrażamy też powoli Infrastructure as a Code (Ansible, Terraform). Bardziej wymagających klientów (zwłaszcza takich, gdzie są duże skoki obciążenia, choćby w okresach akcji promocyjnych), którzy potrzebują automatycznego skalowania, uruchamiamy głównie na AWS-ie. W innych przypadkach dedyki często są racjonalną i ekonomiczną opcją. Ostatnio przymierzamy się do produkcyjnego użycia skalowania via Docker Swarm. 

 

Ciekawostki

W swoim produktowym portfolio dysponujemy też modułem Allegento, integrującym Magento z Allegro. 

Poza tym mamy w przygotowaniu innowacyjny projekt NCBiR, związany z AI i PWA. 

 

Jeśli znasz Magento (przy okazji - pomagamy w certyfikacji M2) i podoba Ci się to, co robimy - zapraszamy do nas :)