28.01.2020

IT

Prezentacja zespołu Digitree Group

Jesteśmy Grupą technologiczną z 15-letnim doświadczeniem w branży digital marketingu, dlatego możemy pochwalić się działaniami w wielu ciekawych obszarach. Dzisiaj przedstawimy Wam czym zajmujemy się w ramach spółki matki w naszej Grupie Kapitałowej i jak w ujęciu praktycznym wygląda tam organizacja naszej pracy.  

 

Digitree Group (dawniej SARE) jest spółką, która dała początek oraz samą nazwę naszej Grupie. Działa już od 2005 roku, a jej siedziba, jak również cały dział IT, zajmujący się rozwojem narzędzi do e-mail marketingu i marketing automation, mieszczą się w Rybniku. Działają tu dwa zespoły specjalistów IT, którzy zajmują się rozwojem systemów, a wśród nich 10 devów, 2 administratorów i 2 Product Ownerów. 

  

Zespół odpowiedzialny za SAREsystem

Zespół ten odpowiedzialny jest za rozwijanie i utrzymanie SAREsystem - narzędzia do prowadzenia zintegrowanej, precyzyjnie targetowanej komunikacji w kanałach e-mail i mobile. Składa się z 5 programistów, 2 administratorów i PO. Administratorzy wspomagają także zespół odpowiedzialny za SAREhub przy administracji serwerami. Wykorzystywany przez nas stos technologiczny to między innymi: PHP, MySQL, Redis, RabbitMQ, JavaScript, Vue, XSLT, Cassandra, natomiast do monitorowania używamy Zabbixa. Naszą metodą organizacji pracy jest Scrum, jednak staramy się nie robić ceremonii – wykorzystujemy to, co jest nam potrzebne. Do obsługi ticketów oraz zarządzania tablicą sprintu wykorzystujemy YouTrack. Poza rozwijaniem i utrzymywaniem narzędzia do komunikacji marketingowej, realizujemy także mniejsze projekty w ekosystemie SAREsystemu, takie jak np. aplikacje PWA do zbierania leadów. Dodatkowo utrzymujemy również narzędzie do zarządzania rekrutacjami - SAREhr. Z naszego systemu korzystaj tacy klienci jak: Veepee (Złote Wyprzedaże) czy LifeTube. Jednym z naszych najważniejszych projektów, oddanych w ostatnim czasie, jest nowy edytor DnD, wykorzystujący framework MJML. 

 

Załącznik 1. Nowy edytor Drag&Drop w Systemie SARE [wideo]

 

 

Zespół odpowiedzialny za SAREhub

 

Drugi zespół odpowiedzialny jest za rozwój systemu SAREhub, który najprościej mówiąc służy do automatyzacji działań marketingowych. To narzędzie pozwalające na integrację wszystkich działań online, wyposażone w gotowe scenariusze komunikacji (follow-up, wiadomości transakcyjne, up-sell i cross-sell). System zbiera i analizuje dane z kampanii (tworzone są alerty, raporty, profile użytkowników). Zespół odpowiedzialny za rozbudowę systemu aktualnie tworzy 5 devów i 1 PO. Pracujemy w Scrumie w systemie dwutygodniowych sprintów, a przed każdym z nich planujemy nasze działania, konkretyzując prace, które muszą zostać podjęte nad odpowiednimi scenariuszami kampanii, co realizowane jest w oparciu o komunikację zwrotną i bieżący feedback. Sprinty kończą się przeglądem prac w ramach sprint review oraz retrospekcją.

Stack technologiczny jest dość szeroki: wykorzystujemy PHP, Symfony, JavaScript, AngulaJs, MySQL, ArangoDB, Neo4j, MongoDB, Redis, RabbitMQ, Docker oraz SWARM. Na co dzień korzystamy z Jiry jako systemu do zarządzania backlogiem i tablicą sprintu oraz Confluence do przechowywania procedur i pomocy. Zespół odpowiedzialny za SAREhub skupia się głównie na klientach enterprise, takich jak LifeTube, Zumba i Hipp. Co jakiś czas bierzemy udział w design sprintach, w których pracujemy nad rozwiązaniem jednego z wybranych problemów.

 

 Załącznik 2. System SAREhub

 

 

Tak wygląda praca dwóch działów IT w Digitree Group, czyli części naszej Grupy związanej z rozwiązaniami SARE. W kolejnym wpisie opowiemy jak to wygląda w spółkach INIS oraz Sales Intelligence, będących częścią Grupy Kapitałowej Digitree Group. Wszystkich tych, których interesują aktualne przedsięwzięcia, metodyki pracy i wyzwania zespołów IT zachęcamy do śledzenia naszego tech-bloga.